Mały pawilon z pozwoleniem

opublikowano: 23-02-2015, 00:00

Jeżeli przyszła willa nie będzie przeszkadzać sąsiadom, jej budowę wystarczy zgłosić — przewidują nowe przepisy.

Na budowę obiektów handlowych i usługowych trzeba będzie uzyskać pozwolenie. Sejm przyjął taką poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy — Prawo budowlane. Posłowie zaakceptowaliteż kilka innych zmian wniesionych przez izbę wyższą. W konsekwencji senackich poprawek z listy budynków niewymagających pozwolenia na budowę zostaną wykreślone parterowe budynki handlowe lub usługowe o powierzchni do 35 mkw.

Zostanie też przywrócony obowiązek zawiadomienia o planowanym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, dla których wymagane jest pozwolenie na budowę albo objętych procedurą zgłoszenia z projektem budowlanym. Nowela znosi wymóg uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę lub przebudowę domu jednorodzinnego, jeżeli dom nie jest uciążliwy dla sąsiadów.

W takich przypadkach wystarczy zgłoszenie budowy z projektem budowlanym i dołączenie dokumentów. Starosta będzie miał 30 dni na ewentualny sprzeciw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Mały pawilon z pozwoleniem