Małych działek nie brakuje

AZA
opublikowano: 09-06-2009, 00:00

Lublin, Warszawa i Wrocław to miasta, w których na nabywców czeka najwięcej gruntów.

Lublin, Warszawa i Wrocław to miasta, w których na nabywców czeka najwięcej gruntów.

Telefoniczna Agencja Informacyjna opracowała raport, w którym przeanalizowała ogłoszenia dotyczące sprzedaży działek w Polsce, w okresie od stycznia do maja 2009 r. W tym czasie opublikowano ponad 11,5 tys. komunikatów dotyczących zbycia gruntów. Większość ofert pochodziła z województw dolnośląskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Najmniej ogłoszeń opublikowano w województwie podlaskim.

Najczęściej sprzedawano grunty o powierzchni od 1 tys. do 3 tys. mkw., a najrzadziej działki o powierzchni do 500 mkw.

Wśród miast, najczęściej w ofertach sprzedaży gruntów pojawiały się działki w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie.

Na sprzedaż wystawiane były głównie tereny niezabudowane, stanowiły one blisko 69 proc. wszystkich ogłoszeń.

Raport dotyczący obrotu działkami w Polsce powstał na podstawie informacji pozyskanych z prasy oraz ze źródeł internetowych. Analizie poddano ogłoszenia drobne (bez agencyjnych), przetargi dotyczące zbycia gruntów oraz informacje na temat licytacji komorniczych.

69

proc. Taki odsetek wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w prasie i internecie w okresie od stycznia do maja 2009 stanowiły oferty sprzedaży działek niezabudowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu