Mapa GPW: Cyfrowy Polsat, Cloud, PZU, CCC i Energa w centrum uwagi

Kamil ZatońskiKamil Zatoński
opublikowano: 2025-12-23 11:56

Decyzja sądu przynajmniej na chwilę zmieniła trend na akcjach Cyfrowego Polsatu. Pod presją podaż uginają się za to notowania CCC.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Gwiazdą sesji jest Cyfrowy Polsat. Sąd Apelacyjny w Liechtensteinie wydał prawomocny i wiążący wyrok kończący postępowanie sądowe dotyczące sporu pomiędzy Zygmuntem Solorzem a Piotrem Żakiem, Aleksandrą Żak i Tobiasem Solorzem. Wyrok oznacza, że sukcesja stała się faktem, ale miliarder nie zgadza się z rozstrzygnięciem.

Tymczasem fundusze zarządzane przez NN PTE zmniejszyły w ostatnich dniach udział w akcjonariacie spółki poniżej progu 5 proc.

O kilkanaście procent drożeją akcje Cloud Technologies. Spółka przedstawiła dane o dynamice sprzedaży w październiku - wynosła ona 60 proc. r/r.

Lekko spada kurs PZU. Na dziś zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy, a obrady mają dotyczyć zmian w składzie rady nadzorczej największego polskiego ubezpieczyciela oraz udzielenia zarządowi upoważnienia do dochodzenia roszczeń wobec byłej prezes w związku z zatrudnianiem doradców w spółce. Beata Kozłowska-Chyła określa wniosek ministra aktywów państwowych jako rażąco bezprawny, o czym piszemy na łamach pb.pl.

Kolejną sesję z rzędu spadają notowania CCC. Od szczytu pod koniec kwietnia kurs osunął się o 53 proc.

Lekko drożeją akcje Energi. Orlenowi nie udało się kupić w ostatnich tygodniach tylu akcji, by możliwy był przymusowy wykup akcjonariuszy mniejszościowych.