Marcinkiewicz: list Rokity jest dobry

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-10-2005, 09:13

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że list dotyczący konstrukcji nowego rządu, jaki kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita wystosował do niego we wtorek, "jest dobry". Zapowiedział, że odpowie na niego także pisemnie.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że list dotyczący konstrukcji nowego rządu, jaki kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita wystosował do niego we wtorek, "jest dobry". Zapowiedział, że odpowie na niego także pisemnie.

    "List jest dobry - powiedział w środę w radiu RMF FM Marcinkiewicz. - To są na razie zupełnie podstawowe elementy i wielka spójność. (...) Różnic jest niewiele. Niewiele jest też braków, ale takie są, i to powoduje, że moja odpowiedź także pisemna na ten list będzie zawierała w gruncie rzeczy tylko uzupełnienia do tego projektu".

    Rokita wystosował we wtorek list do kandydata PiS na premiera, w którym zawarte są zasady dotyczące: podniesienia standardów życia publicznego, podniesienia standardów rządzenia, nowego mechanizmu konstruowania budżetu; standardów legislacji oraz struktury organizacyjnej rządu.

    Marcinkiewicz przypomniał też, że wcześniej otrzymał od Lecha Kaczyńskiego "prezydencki kodeks etyczny". Pytany, czy nie jest to "instrukcja obsługi" od Lecha Kaczyńskiego, odparł: "Jeśli tak to traktować, to jest to instrukcja dla rządu bardzo ważna: opisuje zachowanie wszystkich ministrów, wiceministrów i innych osób, które są przy rządzie, w odniesieniu zarówno do spraw rządowych, jak i do spraw na styku rządu i spraw prywatnych. To jest bardzo ważne, bo to jest w Polsce nieuregulowane".

    W kodeksie, który kandydat na premiera dostał w poniedziałek, zapisano m.in., że premier i ministrowie muszą przestrzegać zasady odpowiedzialności zbiorowej. Ministrowie mają ponadto ponosić odpowiedzialność za politykę, decyzje i działania swoich resortów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Marcinkiewicz: list Rokity jest dobry