Marcinkiewicz: Nie widzę innych możliwości niż rząd PiS-PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 08:58

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył w czwartek w radiowych "Sygnałach Dnia", że nie widzi innej możliwości niż koalicyjny rząd Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską. Zapewnił, że do końca października przedstawi prezydentowi skład nowego gabinetu.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył w czwartek w radiowych "Sygnałach Dnia", że nie widzi innej możliwości niż koalicyjny rząd Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską. Zapewnił, że do końca października przedstawi prezydentowi skład nowego gabinetu.

Marcinkiewicz potwierdził, że w czwartek po raz kolejny będzie rozmawiał z kandydatem PO na wicepremiera Janem Rokitą. Dodał, że spotkania te coraz bardziej przybliżają ostateczny kształt programu nowego rządu, ale negocjacje nie są łatwe, m.in. dlatego, że PO nie przedstawiła własnego programu, tylko recenzuje program PiS. Przy wypracowywaniu wspólnego programu "takie postępowanie jest wolniejsze. Gdybyśmy skonfrontowali dwa programy, uzgodnienia przebiegałyby szybciej" - ocenił Marcinkiewicz.

Zapewnił jednak, że do końca października wszystkie kwestie związane z tworzeniem rządu i jego programu zostaną załatwione. Według Marcinkiewicza, przyspieszenie nastąpi po rozstrzygnięciu II tury wyborów prezydenckich. "Teraz mamy do czynienia z kampanią wyborczą. Naprawdę lepiej różne decyzje, które są ważne dla Polski, podejmować po wyborach" - powiedział gość "Sygnałów Dnia".

Dodał, że zaproponował spotkanie na godzinę wieczorną w poniedziałek, 24 października, kiedy będzie "po emocjach kampanii wyborczej, żebyśmy przeszli do realnego tworzenia rządu". "Mamy od tego poniedziałku do końca października dokładnie tydzień. To jest czas wystarczający do tego, by się dogadać" - podkreślił Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane