Marcinkiewicz: Odwołanie prezesa Nafty Polskiej jeszcze w piątek

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 24-02-2006, 16:47

Premier Kazimierz Marcinkiewicz potwierdził, że dziś zostanie odwołany szef Nafty Polskiej Piotr Woyciechowski. Szef rządu dodał, ze zwrócił się o to do Ministra Skarbu. Jego zdaniem, Woyciechowski nie jest bowiem dobrym szefem Nafty Polskiej.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz potwierdził, że dziś zostanie odwołany szef Nafty Polskiej Piotr Woyciechowski. Szef rządu dodał, ze zwrócił się o to do Ministra Skarbu. Jego zdaniem, Woyciechowski nie jest bowiem dobrym szefem Nafty Polskiej.

Wczoraj po posiedzeniu Rady Gabinetowej premier zasugerował zwolnienie szefa Nafty Polskiej. Była to odpowiedź na pytania dziennikarzy, które padły w kontekście domniemanego zastraszania Romana Giertycha przez szefa Nafty Polskiej. Miało do tego dojść podczas ich oficjalnego spotkania, na którym z Woyciechowskim był też Antoni Macierewicz z Ruchu Patriotycznego. Woyciechowski poprosił o spotkanie z Giertychem po jego wypowiedziach na temat władz Nafty Polskiej. Kilka dni temu pojawiły się też pogłoski o związkach Woyciechowskiego ze służbami specjalnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane