Marcinkiewicz: w sprawie służby zdrowia, podatków i prywatyzacji - program jednej partii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-10-2005, 15:20

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że w sprawach takich jak służba zdrowia, podatki, czy prywatyzacja, w rządzie PiS-PO będzie realizowany program jednej partii.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że w sprawach takich jak służba zdrowia, podatki, czy prywatyzacja, w rządzie PiS-PO będzie realizowany program jednej partii. 

    "Jestem przekonany, że nie będzie tu mowy o jakimś kompromisie, tylko raczej o wyborze propozycji jednej lub drugiej partii. Ja proponuję nasz program dotyczący służby zdrowia, podatków i prywatyzacji" - powiedział Marcinkiewicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.  

    Pytany, czy PiS zaproponuje renegocjację Traktatu Akcesyjnego Marcinkiewicz odparł: "to dla nas przykre, ale nieustająco niektórzy politycy PO straszą Polaków i Europejczyków Prawem i Sprawiedliwością. Nigdy nikt z PiS nie prezentował takiego poglądu - jesteśmy członkiem UE, jesteśmy za aktywną obecnością Polski w UE i taką politykę będziemy prowadzili" - zapewnił. 

    Kandydat PiS na premiera powiedział też, że będzie chciał, by ministrowie w jego rządzie podpisali kodeks prezydencki jako kodeks honorowy gwarantujący honorowe działanie i skromność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane