Mariaż telekomów Karkosika i Solorza

Katarzyna Latek, Magdalena Graniszewska
opublikowano: 14-05-2010, 07:01

Giełdowy NFI Midas trafił w końcu w ręce Aero2. Centernet znalazł się w grupie spółki kojarzonej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Telepuzzle prawie gotowe.

Na początku marca pisaliśmy, że Centernet — spółka telekomunikacyjna dysponująca częstotliwością 1800 MHz — idealnie wpisuje się w projekt Zygmunta Solorza-Żaka. I choć on sam twierdził, że zerwał rozmowy z Romanem Karkosikiem, nasi rozmówcy przekonywali, że sprawa nie upadła i Centernetem nadal jest zainteresowane Aero2.

To firma kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem (choć on sam nigdy nie przyznał, że jest jej właścicielem), która wraz z należącą do niego Sferią buduje infrastrukturę sieciową. Wczoraj okazało się, że mieliśmy rację. Roman Karkosik sprzedał 49 proc. udziałów w spółce Nova Capital, która ma 60,32 proc. akcji NFI Midas, właściciela 100 proc. Centernetu.

— Roman Karkosik sprzedał wszystkie swoje udziały w Nova Capital, czyli 49 proc. ich ogólnej liczby. Nabywcą jest Aero2 — mówi Ewa Bałdyga, rzecznik prasowy inwestora.

Grażyna Karkosik, żona inwestora, nie sprzedała jednak swoich akcji — ona również dysponuje pakietem 49 proc. Novej Capital.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek, Magdalena Graniszewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mariaż telekomów Karkosika i Solorza