Mariusz Kamiński zwolniony z CBA

PAP
09-09-2010, 11:34

Szef CBA Paweł Wojtunik podjął decyzję o  zwolnieniu ze służby zawieszonego byłego szefa Biura Mariusza Kamińskiego - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Jak powiedział PAP Dobrzyński, decyzja została podjęta m.in. na podstawie art. 64 znowelizowanej ustawy o CBA, w myśl którego funkcjonariusza można zwolnić, jeśli zostanie wniesiony przeciwko niemu akt oskarżenia.

"Zgodnie z ustawą o CBA pan Kamiński jest funkcjonariuszem Biura, a więc decyzja o zwolnieniu po jego oskarżeniu przez prokuraturę jest zasadna" - powiedział Dobrzyński.

Na początku września Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie oskarżyła Kamińskiego m.in. o nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty.

Według informacji PAP Kamiński zostanie formalnie zwolniony dopiero w chwili, gdy tę decyzję odbierze

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Mariusz Kamiński zwolniony z CBA