Mark Mobius odchodzi do drugiego szeregu

opublikowano: 14-07-2015, 08:35

Mark Mobius, określany jako jeden z pionierów inwestowania na rynkach wschodzących, odejdzie z pozycji głównego zarządzającego Templeton Emerging Markets Investment Trust.

Templeton Emerging Markets Investment Trust, notowany w Londynie i Nowej Zelandii fundusz poinformował, że od 1 października głównym zarządzającym będzie Carlos Hardenberg. 78-letni Mobius ma go wspierać przy zarządzaniu portfelem. Pozostanie także szefem rady dyrektorów Templeton Emerging Markets Group, zarządzającego 39 mld USD aktywów.

Mark Mobius
Bloomberg

Mobius napisał, że Templeton rutynowo ocenia zarządzających portfelami i „dokonuje zmian bazując na tym, co uważa za najlepsze dla swoich klientów”.

- Mark Mobius jest dla inwestowania na rynkach wschodzących tym, czym pułkownik Sanders dla smażonych kurczaków – powiedział Peter Douglas z CAIA Association, instytucji edukacyjnej w Singapurze. - Jest ikoną branży, a także był przez niemal trzy dekady globalnym promotorem rynków wschodzących. Nie ma wątpliwości, że zmienił świat w trakcie swojej kariery  – dodał. 
 
Templeton Trust osiągał doskonałe wyniki po tym, jak Mobius stworzył go w 1989 roku. W ostatnim czasie nie wiodło mu się jednak tak dobrze. Przez ostatnie pięć lat zanotował 0,3 proc. spadek roczny wobec 1,9 proc. wzrostu benchmarku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane