Markets up slightly

Kamil Kosiński
27-03-2001, 00:00

HP sprzedaje OmniBooka 500

Firma Hewlett-Packard wprowadziła na polski rynek komputer przenośny o nazwie OmniBook 500. Nowy notebook HP ma około 2,5 cm grubości i waży około 1,6 kg. Wyposażony jest w ekran XGA z matrycą aktywną o przekątnej 12,1 cala. Montuje się w nim procesory Intel Celeron 500 MHz oraz Intel Pentium III z zegarami o częstotliwości 600 lub 700 MHz. Standardowo komputer dostarczany jest z pamięcią operacyjną o wielkości 64 lub 128 MB, którą można rozszerzyć do 512 MB oraz dyskami twardymi o pojemności 20, 10 i 7,5 GB. We wszystkich wariantach maszynę HP wyposażono także w modem i kartę sieciową. Jest to o tyle istotne dla komunikacji z otoczeniem, że komputer nie jest wyposażony w żaden napęd dysków wymiennych.

Do instalacji napędów tego typu służy specjalna stacja dokująca, za którą trzeba osobno zapłacić. Znajdują się w niej dwie wnęki przeznaczone do instalacji napędów dyskietek 3,5 cala, DVD-ROM-ów, odtwarzaczy i nagrywarek CD, napędów LS-100 lub Zipów. W stacji dokującej znajdują się także dodatkowe akumulatory, pozwalające na łączną pracę z zasilaniem akumulatorowym przez 9 godzin. Bateria zainstalowana w samym komputerze wystarcza zaledwie na 2-2,5 godziny pracy. W komputerach opartych na procesorach Intel Pentium III można przy tym włączyć tryb pracy SpeedStep. Przy zasilaniu z akumulatora automatycznie zmniejsza on częstotliwość działania procesora, ale pozwala za to wydłużyć czas pracy komputera.

Wyposażenie OmniBooka 500 jest ujednolicone z komputerem HP OmniBook 6000. Dzięki temu użytkownicy tych komputerów mogą w obrębie tych dwóch platform wymieniać takie urządzenia jak napędy CD, DVD, LS-120 oraz pamięci i zasilacze. Sugerowana cena detaliczna brutto komputera Hewlett-Packard OmniBook 500 z procesorem Intel Celeron 500 MHz, pamięcią operacyjną o wielkości 64 MB i dyskiem twardym o pojemności 7,5 GB, wynosi 9,7 tys. zł. Jeśli ktoś chce korzystać z napędów dysków wymiennych, powinien do tego doliczyć 1,6 tys. zł na stację dokującą i przynajmniej kilkaset złotych na same napędy. Sugerowana przez HP cena brutto stacji dyskietek wynosi bowiem 550 zł. Za napęd CD trzeba zaś zapłacić prawie 800 zł. KA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Markets up slightly