Mart Diamonds na liście ostrzeżeń KNF

DI, PA P
opublikowano: 26-07-2018, 11:22

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisano nowy podmiot: Mart Diamonds SA z siedzibą w Katowicach - poinformowała w czwartek Komisja Nadzoru Finansowego.

Jak podała Komisja, postępowanie wobec Mart Diamonds SA z siedzibą w Katowicach toczy się w sprawie o czyn z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe - "wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF". Komisja podkreśliła, że "Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot".

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PA P

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy