Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 17-04-2007, 00:00

MARUDERZY

TVN

-2,0

Akcjonariusze medialnej spółki nie mogą się zdecydować, w którą stronę skierować kurs. Dni wzrostowe przeplatają się ze spadkowymi i nic konstruktywnego z tego nie wynika. Dreptanie w miejscu, gdy indeksy biją rekordy, źle świadczy o sile notowań TVN.

GTC

-1,0

Większość inwestorów największego dewelopera od kilku dni zajęta jest realizacją zysków, po tym jak 10 kwietnia kurs GTC ustanowił historyczny rekord 57 zł. Od tego czasu korekta przyniosła spadek notowań o 8,24 proc. W tym czasie WIG20 poszedł w górę o 1,47 proc.

lokomotywy

TP

+3,5%

Polską Miedź dzielnie wspomagała w poniedziałek Telekomunikacja. Głównie dzięki tym spółkom indeksy GPW pobiły rekordy. Do utrwalenia tendencji kurs firmy kierowanej przez Macieja Wituckiego musi uporać się z górką 24,65 zł. Brakuje 2,7 proc.

KGHM

+5,5%

Miedziowy kombinat to najsilniejsza lokomotywa hossy, bo spadają zapasy metalu na świecie. W poniedziałek miedź podrożała w Londynie o 1,8 proc. Tona kosztuje 7887,50 USD. Od 4 stycznia kurs KGHM wzrósł aż o 48,5 proc. Za jedną akcję płaci się 117,9 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu