Maruderzy i lokomotywy

ONO
opublikowano: 04-07-2007, 00:00

MARUDERZY

GTC

-0,8%

Akcje dewelopera przez większą część dnia traciły na wartości. Zachowanie kursu GTC nie odbiega od zachowania indeksu branżowego, który pogrążył się w przecenie. Realizacja zysków musiała kiedyś przyjść.

BZ WBK

-1,7%

Akcje banku nie nadążały za indeksem blue chipów. Choć rosły przez większą część sesji, pod koniec dnia znalazły się na minusie. Bariera 300 zł okazała się wczoraj nie do sforsowania. Trudno będzie wrócić na szczyty sprzed dwóch miesięcy.

LOKOMOTYWY

PKN Orlen

+5%

Bez spółki zarządzanej przez Piotra Kownackiego atak WIG20 na rekord nie byłby możliwy. To oczywiście skutek wzrostu cen surowca. Obawy o spadek zapasów wywindowały ceny ropy blisko rekordu z ostatnich 10 miesięcy.

KGHM

+2,8%

Tu powód wzrostów był podobny. Notowania miedzi skoczyły do najwyższego poziomu od siedmiu tygodni. Wzrostowi cen miedzi sprzyja osłabienie dolara i pogotowie strajkowe w jednej z największych kopalni tego metalu na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Maruderzy i lokomotywy