Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 12-07-2007, 00:00

Maruderzy

PGNiG

-1,4%

Po czterech poprzednich sesjach stojących pod znakiem śrubowania rekordów środa przyniosła realizację zysków z akcji przedsiębiorstwa kierowanego przez Krzysztofa Głogowskiego. Na razie korekta nie wygląda groźnie.

Bioton

-1,6%

W zupełnie innej sytuacji znajdują się akcjonariusze biotechnologicznej spółki, której akcje sukcesywnie tanieją od połowy listopada 2006 r. Trend spadkowy przerywają co najwyżej kilkudniowe odbicia. Mimo to walory są najtańsze od prawie roku.

lokomotywy

Bank BPH

+2,2%

Piątkowe wybicie okazało się pułapką, co potwierdziły dwie pierwsze spadkowe sesje tygodnia. Byki jednak nie składają broni, chcąc przełamać słabszą ostatnimi czasy passę. Trwa walka o powrót powyżej poziomu 1000 zł.

Cersanit

+2,1%

W środę kurs producenta ceramiki łazienkowej wahał się przy 48 zł, czyli bliżej górnej granicy trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. Ograniczona jest ona poziomami 44,7-49 zł. Do wybicia górą potrzeba wzrostu o grubo ponad 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu