Maruderzy i lokomotywy

KZ
01-08-2007, 00:00

MARUDERZY

TP

-1,8%

Akcje telekomu traciły przez całą sesję po gorszych od oczekiwania wynikach z drugiego kwartału. Rozczarowanie przyniosły przede wszystkim niższy od prognoz analityków zysk operacyjny i zysk netto.

BRE Bank

-2,6%

Wyniki banku były wyższe od oczekiwań analityków, ale posłużyło to tylko za pretekst do realizacji zysków. Nic dziwnego, bo to właśnie akcje instytucji Sławomira Lachowskiego należały w drugim kwartale do najmocniejszych (obok PKO BP) walorów sektora.

LOKOMOTYWY

PKO BP

+6,5%

Akcje największego detalisty wśród banków, zarządzanego przez Rafała Juszczaka, wyraźnie odstawały wczoraj od reszty stawki. Kurs na zamknięciu wzrósł do 59 zł. To historyczny rekord. Po korekcie notowań nie ma już śladu.

BZ WBK

+1,8%

Dziś bank przedstawi wyniki z drugiego kwartału. Powinny być dobre. Według prognoz analityków, zysk netto wzrośnie o 11-18 proc. Wczoraj kurs rósł jednak w dość niemrawym tempie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy