Maruderzy i lokomotywy

AS
28-11-2007, 00:00

MARUDERZY

KGHM

–3,6%

Trudno o inną reakcję inwestorów, skoro miedź wyraźnie traci na wartości. Od początku listopada ceny tego surowca spadły o blisko 14 proc. Metale tracą, ponieważ inwestorzy obawiają się wolniejszego tempa wzrostu gospodarczego na świecie.

PKO BP

–2,2%

Walory największego w kraju banku detalicznego traciły na wartości trzecią sesję z rzędu. To w dużej mierze akcje PKO BP. Wspólnie z papierami KGHM odpowiadają za wczorajszy spadek indeksu WIG20.

lokomotywy

PBG

+2,9%

Akcjonariusze budowlanej spółki, podobnie jak prezes Jerzy Wiśniewski, przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów. Wczoraj należał do najszybciej rosnących spółek z WIG20. W poniedziałek plasował się w ogonie stawki.

TVN

+3,3%

Jako jedna z nielicznych wśród blue chipów oparła się przecenie. I jeszcze jedno zasługuje na podkreślenie. TVN należy do indeksu WIG-Media, który jako jedyny z subindeksów jest na plusie w drugim półroczu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy