Maruderzy i lokomotywy

KSA
opublikowano: 18-12-2007, 00:00

MARUDERZY

Bioton

–6,5%

Kurs biotechnologicznej spółki znów balansuje na granicy 1 zł. Rynek huczy, że inwestorzy wyprzedają akcje spółki w związku z rewizją portfela indeksu MSCI Emerging Markets, po której walory Biotonu zostaną usunięte z jego składu.

Polnord

–9,0%

W ciągu dwóch sesji kurs dewelopera oddał niemal cały zysk wypracowany podczas krótkiego rajdu Świętego Mikołaja. Paliwo, w postaci poprawy wizerunku spółek związanych z Ryszardem Krauzem, wypaliło się bardzo szybko.

lokomotywy

Pekao

+1,7%

Wśród gigantów tylko Pekao trzymało się wyraźnie nad kreską. Ale jeden duży bank rynku nie obroni. Inwestorzy docenili, że akcje dokupują ostatnio insiderzy, czyli współpracownicy Jana Krzysztofa Bieleckiego.

CEZ

+1,1%

Czeski koncern energetyczny żyje własnym życiem. To defensywna branża, która zachowuje się lepiej od rynku podczas spadków. Wczoraj ta opinia została w pełni potwierdzona przez inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu