Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 08-01-2008, 00:00

MARUDERZY

PKO BP

–2,8%

Kurs banku kierowanego przez Rafała Juszczaka kontynuuje trwającą już pięć sesji przecenę. Sprowadziła ona notowania PKO BP do 48,50 zł. To najniższy poziom od 16 sierpnia. Wtedy kończyła się pierwsza duża fala wyprzedaży na rynkach finansowych.

TVN

–2,6%

Walory telewizji kierowanej przez Piotr Waltera, zanurkowały wczoraj głęboko pod kreskę w ostatniej godzinie sesji. Przyczyniły się do tego dwie duże transakcje łącznie na 125 tys. akcji.

Lokomotywy

PGNiG

+1,5%

Inwestorzy najwyraźniej dobrze oceniają zapowiedź zmian w zarządzie gazowego potentata, do których może dojść już jutro. Być może przyspieszy to uzyskanie porozumienia z regulatorem rynku w kluczowej dla spółki sprawie zgody na podwyższenie taryf.

TP

+1,0%

Akcje telekomu na początku roku przy poziomie 22,50 zł zakończyły trwającą przez poprzednie dwa tygodnie korektę. Odchudziła ona portfele inwestorów o 10 proc. Odnotowany wczoraj wolumen obrotu był jednak najniższy od sesji z 23 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu