Maruderzy i lokomotywy

Wiesław Breński
opublikowano: 09-09-2008, 00:00

MARUDERZY

Polnord

–5,9%

Nie wszyscy wykorzystali byczą sesję. Z kilkuprocentowym spadkiem musieli pogodzić się akcjonariusze Polnordu. Tym bardziej był on bolesny, że okazał się najmocniejszy wśród spółek z WIG20.

PBG

–2,1%

Imponujące wzrosty na niewiele się zdały branży budowlanej. Wiele znaczących spółek tego sektora w poniedziałek znalazło się pod kreską. Wyraźnie oberwało się notowaniom PBG, które oprócz Polimeksu reprezentuje ten sektor w indeksie blue chipów.

lokomotywy

PKO BP

+4,0%

To jeden z najszybciej rosnących ostatnio blue chipów. Akcje banku, którym kieruje Jerzy Pruski, cieszyły się największym wzięciem na rynku. Wzrostom towarzyszyły wysokie obroty.

BRE Bank

+6,7%

Wczorajszy powiew optymizmu sprzyjał bankom. Indeks WIG-Banki zyskał kilka procent, osiągając najlepszy wynik wśród indeksów sektorowych. Spośród blue chipów najwyższy skok zanotował BRE Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiesław Breński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu