Maruderzy i lokomotywy

CK
10-09-2008, 00:00

MARUDERZY

NWR

–13,5%

Rozczarowanie wynikami kwartalnymi i brak pozytywnych informacji ze spółki dają wciąż o sobie znać. Czeska firma traci na wartości już trzeci tydzień, a wczoraj po raz pierwszy od debiutu na GPW kurs zszedł poniżej 50 zł.

Asseco BS

–4,9%

Kurs spółki z grupy informatycznego Asseco Poland mocno zanurkował przed dużą umówioną transakcję. Obroty były siedem razy wyższe niż dotychczasowy rekord. Do dołka z pierwszej połowy lipca brakuje 11-procentowej zniżki.

lokomotywy

Plast-Box

+2,5%

Giełdowi gracze rzucili się na papiery producenta tworzyw sztucznych po tym, jak w akcjonariacie ujawnił się Krzysztof Moska. Realizacja zysków po 30-procentowej zwyżce kursu w zeszłym tygodniu odsunęła się w czasie.

Telekomunikacja

+0,4%

Kursowi telekomu nie przeszkodziła rekomendacja "sprzedaj", wydana przez DM AmerBrokers. Inwestorów nie przekonały argumenty o nieuzasadnionej premii wobec podobnych firm i o stagnacji przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy