Maruderzy i lokomotywy

DI
opublikowano: 2008-09-22 00:00

Maruderzy tygodnia

Dom Development

–25,4%

Kurs warszawskiego dewelopera znów mocno zanurkował. Od połowy sierpnia kapitalizacja spółki stopniała już blisko 40 proc. Oscylator siły relatywnej wskazuje jednak na możliwe odwrócenie trendu na wzrostowy i sugeruje kupowanie walorów.

NWR

–16,3%

Spadek cen węgla na światowych giełdach pogłębił wyprzedaż papierów górniczej spółki, co doprowadziło nawet do czasowego zawieszenia notowań na praskiej giełdzie. Zwyżka o 9 proc. w piątek nie wystarczyła, by odrobić straty.

lokomotywy tygodnia

Orlen

+4,8%

Zmiana warty u sterów paliwowego giganta wzmogła zainteresowanie spółką. Jacek Krawiec, nowy prezes, został dobrze przyjęty przez inwestorów. Kurs należał do prymusów wśród blue chipów.

Polimex

+6,2%

Spółka awansowała do liczonego przez wiedeńską giełdę indeksu CECE. Naśladują go fundusze ETF, które musiały kupować papiery budowlanej firmy. To pomogło kursowi wyjść na plus.