Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 30-01-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

KGHM

0,0%

Ponad 2,1-procentowy spadek ceny miedzi na Londyńskiej Giełdzie Metali ciągnął w dół kurs kombinatu. Dopiero w ostatnich sekundach wybronił się przed spadkiem. Przez sześć kolejnych sesji nie udało się pokonać oporu 92,5 zł.

GTC

-4,6%

Najlepsza spółka z WIG20 w ubiegłym tygodniu (+12,2 proc.) w poniedziałek dostała zadyszki. Część inwestorów skłoniła się ku umiarkowanej realizacji zysków. Nie ma jednak powodów do obaw, bo wraz z ceną spadły także obroty.

Lokomotywy tygodnia

Pekao

+2,3%

Akcje drugiego pod względem wielkości banku na GPW są rekordowo drogie. Kurs spółki zarządzanej przez Jana Krzysztofa Bieleckiego pobił rekord zamknięcia 251 zł. Najbliższym oporem do pokonania będzie wartość 255 zł, górki z sesji z 22 i 25 stycznia.

BZ WBK

+4,6%

Przypadek — akcje wielkopolskiego banku są warte dokładnie tyle samo co Pekao, czyli 251 zł. Nie są jednak rekordowo drogie, bo do szczytu brakuje niewiele. Ten w cenach zamknięcia wynosi 253 zł, zaś w cenach dnia jest 4 zł wyżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane