Czytasz dzięki

Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 19-02-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

Agora

-7,3%

Medialny holding wyniki IV kwartału publikuje już jutro. Analitycy prognozują wzrost zysku netto do 11,5 mln zł z 8,5 mln przed rokiem. Inwestorzy są bardziej sceptyczni. Najlepszy dowód to sprzedaż akcji spółki w ubiegłym tygodniu.

KĘty

-7,7%

Kurs spółki kierowanej przez Dariusza Mańko spada od pierwszych dni lutego. Przetwórca aluminium nie zachwycił wynikami w IV kwartale. W połowie marca zwolni miejsce Cersanitowi w WIG20. Wartość akcji spadła już do poziomu z połowy września.

Lokomotywy tygodnia

KGHM

+5,8%

Akcjonariuszy miedziowego kombinatu najbardziej zajmuje bieżący trend na rynku metali. Ostatnie dni ubiegłego tygodnia przyniosły odbicie kursu miedzi, dzięki czemu KGHM nie zaszkodziły nieco gorsze wyniki jednostkowe z IV kwartału.

GTC

+3,1%

Do końca lutego inwestorzy mogą do woli spekulować o zyskach dewelopera w IV kwartału. Mogą grać pod wyniki. Ze względu na ciepłą zimę oczekiwania są wygórowane. Można więc spodziewać się kontynuacji odbicia zainicjowanego we wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane