Marvipol planuje emisję

KSA
opublikowano: 08-09-2010, 16:17

Deweloper chce przeprowadzić ofertę o wartości około 100 mln zł. Pieniądze wyda głównie na zakup gruntów.

Marvipol wprowadził właśnie na Catalyst obligacje zamienne. Z emisji pozyskał blisko 40 mln zł. To nie koniec planu gromadzenia gotówki.

— Rozważamy przeprowadzenie emisji akcji. Decyzję uzależniamy od tego, jaka będzie sytuacja na rynku — mówi Andrzej Nizio, prezes Marvipolu.

Szacuje emisję na około 100 mln zł. Ostateczna jej wartość zależy od tego, czy i kiedy posiadacze obligacji będą chcieli dokonać konwersji. Nie jest wykluczone, że przy okazji oferty części akcji pozbędą się dotychczasowi akcjonariusze.

— Musimy zwiększyć free-float, żeby przenieść się z rynku równoległego na podstawowy i znaleźć w składzie indeksów — mówi Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipolu.

Spółka chce, by w wolnym obrocie było około 30 proc. akcji. Pieniądze z emisji — podobnie jak z obligacji — zamierza przeznaczyć głównie na zakup gruntów. Interesuje się rynkiem warszawskim.

— Mamy podpisane trzy listy intencyjne w sprawie zakupu działek, na których można zbudować do 25 tys. mkw. PUM [powierzchni użytkowej mieszkalnej — red.]. Finalizujemy też transakcję nabycia działki z pozwoleniem na budowę na 50 tys. mkw. PUM — informuje Andrzej Nizio.

Marvipol ma też 32 hektarów pod Mikołajkami przeznaczonych na projekt hotelowo-apartamentowy. Ruszy z nim w ciągu kilku miesięcy, samodzielnie lub poszuka partnera — operatora sieci hotelowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Marvipol planuje emisję