Marvipol wbija kolejną łopatę

KSA
opublikowano: 23-10-2009, 07:12

Pozwolenie na budowę nowego osiedla już jest, wkrótce poznamy wykonawcę.

Zobacz więcej

Osiedle Marvipol

Spółka zajmująca się deweloperką i handlem luksusowymi samochodami oraz prowadząca sieć myjni rozpoczyna drugą w tym roku inwestycję mieszkaniową. Otrzymała właśnie prawomocne pozwolenie na budowę osiedla w okolicach ul. Bernardyńskiej na warszawskim Czerniakowie. Prace ruszą niebawem.

— Jesteśmy w końcowym etapie konkursu na generalnego wykonawcę. Sądzę, że rozstrzygnie się w ciągu kilku dni — mówi Andrzej Nizio, wiceprezes Marvipolu.

Również w ciągu kilku dni inwestycja trafi do oferty sprzedażowej Marvipolu. I etap projektu zakłada budowę budynku ze 134 mieszkaniami, powierzchnią handlową i garażem podziemnym.

— Nie chciałbym mówić o kosztach budowy I etapu przed zakończeniem rozmów z potencjalnymi generalnymi wykonawcami — przyznaje Andrzej Nizio.

Zaznacza przy tym, że z uwagi na wyższy standard inwestycji koszty będą zapewne nieco wyższe niż w przypadku Villi Cavaletti. Ten budynek, na 40 mieszkań, powstaje kosztem blisko 9 mln zł. Ukończenie inwestycji przy ul. Bernardyńskiej zaplanowano na czwarty kwartał 2011 r. Marvipol zamierza sfinansować ją własnym sumptem.

Równolegle spółka pracuje nad prywatną emisją akcji. Chciałaby zebrać z rynku około 33 mln zł. Pieniądze zamierza wydać na zakup nieruchomości z przeznaczeniem na inwestycje mieszkaniowe.

— Rozmowy trwają. Trzymamy kciuki za powodzenie oferty — mówi Andrzej Nizio.

Nie chce jednak ujawnić więcej szczegółów co do terminu jej zakończenia i poziomu zainteresowania potencjalnych nabywców akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Marvipol wbija kolejną łopatę