Marzy nam się praca zdalna

opublikowano: 20-02-2020, 22:00

Zdecydowana większość polskich pracowników liczy na możliwość pracy zdalnej — wynika z badania firm Grafton Recruitment oraz CBRE.

Jeden dzień w tygodniu poza biurem wystarczyłby 28 proc. badanych, 31 proc. liczy na dwa dni, 14 proc. chętnie pracowałoby zdalnie przez trzy dni, a najwięsi zwolennicy elastycznej pracy (13 proc.) chcieliby wpadać do biura tylko raz w tygodniu. Co więcej, aż 51 proc. pracowników przyznaje, że możliwość pracy zdalnej wpływa na ich efektywność. Zdaniem Joanny Wanatowicz, dyrektora w Grafton Recruitmens, rosnąca popularność pracy zdalnej jest efektem postępującej cyfryzacji. Bariery, które do niedawna skutecznie utrudniały dostęp do firmowych danych i programów spoza biura, przestają istnieć.

— Obowiązki zawodowe możemy sprawnie wykonywać z każdego miejsca i o dowolnej porze, nie tracąc przy tym czasu na dojazdy. Biuro nadal jednak jest potrzebne, bo bez wspólnej przestrzeni trudno o interakcje między pracownikami — twierdzi Joanna Wanatowicz.

Jeśli chodzi o preferencje pracowników co do układu biura, 55 proc. woli układ gabinetowy, 20 proc. chce pracować w tzw. open space’ach, a dla co czwartej osoby nie ma to znaczenia.

86 proc. Tylu Polaków chce pracować zdalnie przez co najmniej jeden dzień w tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane