Maślany inwestor stawia na znicze

opublikowano: 08-05-2019, 16:48

W wyniku dokupienia 0,34 proc. akcji Polwaxu, w akcjonariacie spółki ujawnił się nowy inwestor.

Leszek Sobik przekroczył 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Polwaxu, zajmującego się produkcją zniczy. Stało się to w wyniku dokupienia 35,9 tys. akcji czyli około 0,34 proc. ogółu. Przed transakcją miał 5,69 proc. akcji uprawniających do 4,85 proc. głosów, z czego osobiście 0,75 akcji uprawniających do 0,64 proc. głosów. Resztę kontrolował przez Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. Sp. k. jest to znany dostawca masła osełkowego do sieci handlowych. Właśnie przez tę spółkę biznesmen zwiększył swój stan posiadania w Polwaxie, który też ma wiele wspólnego z sieciami handlowymi. W 2019 r. do samej Biedronki ma dostarczyć znicze za 65 mln zł netto.

Poza masłem, Leszek Sobik jest znany ze współpracy z Krzysztofem Moską. Ten ostatni ma obecnie największy udział w kapitale Polwaxu – 17,66 proc. Przekłada się to na 15,06 proc. głosów. Większą liczbą dysponuje były prezes Polwaxu Dominik Tomczyk. Jego 19,84 proc. głosów wynika jednak z 11,63 proc. akcji uprzywilejowanych.

Leszek Sobik pojawiał się wspólnie z Krzysztofem Moską w takich spółkach giełdowych jak Plats-Box (producent plastikowych wiaderek) czy Lentex (producent wykładzin podłogowych).

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu