Maspex Wadowice kupił węgierską Apentę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-10-2005, 15:37

Grupa Maspex Wadowice, producent m.in. soków Kubuś i Tymbark, kupiła węgierską markę wody mineralnej Apenta. To już jedenasta akwizycja polskiej spółki, w tym trzecia na Węgrzech. Wartość transakcji nie została ujawniona.

 Grupa Maspex Wadowice, producent m.in. soków Kubuś i Tymbark, kupiła węgierską markę wody mineralnej Apenta. To już jedenasta akwizycja polskiej spółki, w tym trzecia na Węgrzech. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Rzecznik Maspeksu, Dorota Liszka poinformowała PAP w środę, że Apenta to jeden z najstarszych znaków towarowych na węgierskim rynku wody mineralnej z tradycjami sięgającymi 1899 roku.

"Transakcja umocni pozycję Maspeksu na węgierskim rynku. Obecnie oferta naszej spółki obejmuje tam soki, nektary i napoje owocowe, które produkowane są w opakowaniach plastikowych i kartonowych" - wyjaśniła Liszka.

Przypomniała, że na Węgrzech Maspex działa od 12 lat. Od 1999 roku, za pośrednictwem swojej spółki zależnej, prowadzi tam działalność marketingową, logistyczną i handlową, a od zeszłego roku również produkcyjną.

Zakup węgierskiej marki jest jedenastą akwizycją Maspeksu, w tym piątą za granicą. W zeszłym roku wadowicka firma przejęła kontrolę nad producentami soków w Czechach - Walmark i na Węgrzech - Olympos, a w tym roku kupiła spółkę Plusssz Vitamin Kft, lidera na węgierskim rynku musujących preparatów witaminowych.

Grupa Maspex Wadowice jest największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (cappuccino, kakao, śmietanki do kawy, herbatki rozpuszczalne) oraz liderem w rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji oraz wiodącym producentem na Węgrzech.

Przychody grupy ze sprzedaży w zeszłym roku osiągnęły 1,5 mld zł. Obecnie w jej skład wchodzi osiem polskich i osiem zagranicznych spółek, m.in. Tymbark, Ekoland czy Libella. Firma zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane