Masz pomysł? Pokaż go inwestorom

MBE
opublikowano: 05-04-2012, 00:00

Agencja Rozwoju Pomorza szuka nowatorskich pomysłów na biznes. Ich pomysłodawców chce skojarzyć z inwestorami.

Pojawiła się kolejna szansa dla przedsiębiorczych osób, które chciałyby wcielić w życie ciekawy pomysł na biznes.

Tym razem stwarza ją Agencja Rozwoju Pomorza (ARP), która wystartowała z drugą edycją konkursu „Od pomysłu do biznesu — napisz biznesplan z Inwestornią”. Do 29 czerwca przyjmuje zgłoszenia ciekawych, nowatorskich pomysłów biznesowych.

Ich przesłanie pozwoli wybranym uczestnikom konkursu zaprezentowanie się przed prywatnymi inwestorami, aniołami biznesu, przedstawicielami funduszy zalążkowych i kapitałowych, w tym funduszu organizatora, czyli ARP.

— Do konkursu można zgłosić każdy pomysł na biznes, o ile jest on innowacyjny, czyli wprowadza zupełnie nową bądź unowocześnioną usługę lub produkt, taki, który da się skomercjalizować — tłumaczy Katarzyna Duda, asystent projektu ds. kontaktu z pomysłodawcami.

Do konkursu mogą zgłaszać się przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (do 2-3 lat funkcjonowania na rynku) oraz osoby fizyczne.

— Prywatni inwestorzy i anioły biznesu chętnie inwestują w młodych przedsiębiorców, którym pomagają przy wchodzeniu na rynek. Uczą ich biznesu, udostępniają kontakty i dzielą się z nimi swoją wiedzą biznesową — mówi Katarzyna Duda.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w pierwszej kolejności wypełnić formularz i stworzyć profil pomysłodawcy na stronie inwestornia.pl oraz dodać pomysł do „bazy pomysłów”.

Następnie w generatorze biznesplanów trzeba napisać biznesplan online oraz przesłać formularz wraz z biznesplanem w wersji elektronicznej na adres: inwestornia@arp.gda.pl lub dostarczyć na nośniku CD lub DVD bezpośrednio do siedziby ARP (ul. Arkońska 6, budynek A3, Gdańsk). Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowanych zostanie dziesięć pomysłów.

Wyłoni je zespół ekspertów.

Następnie ich autorzy zostaną przeszkoleni, by wiedzieli, jak właściwie zaprezentować się przed inwestorami. Będą mieli szansę zaprezentować się przed nimi podczas uroczystej gali.

Jury konkursu ogłosi jednego zwycięzcę, czyli autora pomysłu o największym potencjale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu