Materiały budowlane tanieją

DI
09-03-2010, 13:54

W lutym ceny większości materiałów budowlanych spadły lub utrzymały się na dotychczasowym poziomie - wynika z danych Grupy PSB.

W lutym, w porównaniu do stycznia, wzrosły ceny w 2 grupach towarowych, w 5 spadły, a w 4 nie zmieniły się.

Ceny większości grup materiałów budowlanych spadają.
Zobacz więcej

Ceny większości grup materiałów budowlanych spadają.

Wzrost zanotowano w izolacjach termicznych (+4,4%) i w stolarce otworowej (+1%).
Spadek - w materiałach ściennych ceramicznych (-4,5%), silikatach (-3,2%), gazobetonach i chemii budowlanej (po -2,4%), pokryć i folii dachowych, rynien (-2,1%).

W kategorii „inne” zanotowano w 4 grupach wzrost cen: cementu, wapna (+1,9%), farb, lakierów, tapet (+1,8%), instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+1,1%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,1%). W pozostałych 3 grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się.

Przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w lutym 2010 r. były o 15% niższe niż przed rokiem, ale o 27% wyższe niż w styczniu 2010 r. Wzrost zakupów w lutym w znaczącym stopniu jest wynikiem odbudowywania stanów magazynów przez kupców i poprawy pogody w ostatnim tygodniu miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Materiały budowlane tanieją