Matkowski: już w tym roku tani kredyt mieszkaniowy

Marek Druś
14-06-2002, 18:22

Już w tym roku powinien być dostępny niskooprocentowany kredyt mieszkaniowy, deklaruje wiceprezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Ryszard Matkowski.

- Chcemy, aby ustawa o finansowaniu budownictwa mieszkaniowego trafiła do Sejmu jeszcze w czerwcu. Mamy nadzieję, że Sejm przyjmie ją w sierpniu i dzięki temu pod koniec tego roku będzie można uruchomić pierwsze 8-proc. kredyty o stałym oprocentowaniu - powiedział Matkowski w piątek na konferencji prasowej.

Zdaniem prezesa UMiRM, pojawienie się kredytu poprawi koniunkturę w budownictwie. Ma również spowodować wzrost liczby mieszkań budowanych na wynajem.

- W Polsce nie rozwiąże się problemów mieszkaniowych budownictwem na własność. Należy szukać dróg do rozwiązania problemu poprzez budownictwo na wynajem, które praktycznie w naszym kraju nie istnieje. Zrobiliśmy wszystko, aby ten typ budownictwa umarł – mówił Matkowski.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Matkowski: już w tym roku tani kredyt mieszkaniowy