Mazowsze: 10 mln zł na OZE

opublikowano: 13-11-2018, 22:00

Samorząd województwa mazowieckiego wspiera lokalne inwestycje w odnawialne źródła energii.

W regionie nie brakuje przedsiębiorców, którzy stawiają na rozwiązania ekologiczne we wspomnianych projektach. Od dwóch tygodni Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przyjmuje wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć, które polegają m.in. na równoczesnym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej. Dotacje pochodzą z działania 4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego („Efektywność energetyczna”). Do podziału między wnioskodawców jest 10,7 mln zł.

O granty mogą powalczyć nie tylko przedsiębiorcy, lecz także samorządy, szpitale, instytucje kultury, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły i organizacje pozarządowe. Dotacje pokryją koszty m.in. budowy instalacji wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Na dofinansowanie mogą liczyć przedsięwzięcia prowadzone tylko w województwie mazowieckim. Muszą one zostać zrealizowane najpóźniej do końca 2021 r.

Wnioski o dotacje należy składać w siedzibie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie (ul. Jagiellońska 74). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na maj 2019 r.

Więcej informacji: www.funduszedlamazowsza.eu.

4.01 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 4.2 („Efektywność energetyczna”).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu