Mazowsze: 5,5 mln zł na nieodkryte rewiry

opublikowano: 04-11-2018, 22:00

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłosiła konkurs dotacyjny dla firm z regionu, które chcą realizować badania wykraczające poza inteligentne specjalizacje województwa, czyli wysoką jakość życia, bezpieczną żywność, inteligentne systemy zarządzania i nowoczesne usługi dla biznesu.

Granty na przedsięwzięcia związane z procesem eksperymentowania i poszukiwania nisz rozwojowych i innowacyjnych są zarezerwowane w działaniu 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (RPO WM). Budżet naboru wynosi 5,5 mln zł.

— Liczę, że przedsiębiorcy wypracują rozwiązania, które będą miały szansę na sukces rynkowy i staną się wyróżnikiem mazowieckiej gospodarki — mówi Mariusz Frankowski, dyrektor MJWPU.

Konkurs jest przeznaczony dla firm i powiązań kooperacyjnych. Na granty mogą liczyć projekty obejmujące fazę badań przemysłowych i prac rozwojowych. Przedsięwzięcia, w których nie przewidziano wspomnianych prac, nie dostaną wsparcia. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 1 mln zł. Wnioski należy przesyłać na adres MJWPU. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na lipiec 2019 r.

WAŻNA DATA

30.11 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o granty z działania 1.2 RPO WM. Nabór zakończy się 7 lutego 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu