Mazowsze dołoży 5 mln zł do walki ze smogiem

AR
opublikowano: 10-04-2019, 13:38

Po raz pierwszy w historii samorząd Mazowieckiego przyjął program wsparcia dla gmin, którego celem jest poprawa jakości powietrza w regionie.

– Cieszę się, że w naszym budżecie znaleźliśmy nakłady na tak ważne działania sprzyjające ochronie powietrza. Dzięki naszemu wsparciu samorządy będą mogły nie tylko zakupić oczyszczacze powietrza, systemy kontroli, ale także poprzez różnego rodzaju nasadzenia tworzyć tereny zielone. Zachęcam do składania wniosków – informuje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

MIWOP MAZOWSZE 2019 to pilotażowy program samorządu województwa mazowieckiego, z którego mogą skorzystać gminy, położone na terenie regionu. Do rozdania na działania sprzyjające poprawie powietrza jest 5 mln zł. Gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie (o wysokości maksymalnie 200 tys. zł i nie przekraczające 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu) na zakup narzędzi do kontroli palenisk domowych i systemu informującego o jakości powietrza, oczyszczaczy powietrza do budynków użyteczności publicznej, a także tworzenie terenów zielonych i  działania edukacyjno-informacyjne. 

„Wnioski można składać do 15 maja br.” - informuje Urząd Marszałkowski w Warszawie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy