mBank: GPW coraz bliżej

Beata Tomaszkiewicz
04-01-2001, 00:00

mBank: GPW coraz bliżej

Licencja Banku Częstochowa może zostać wykorzystana przez mBank, spółkę detaliczną BRE Banku. Niewykluczone także, że dzięki BCz, mBank trafi na giełdę wcześniej niż w 2003 roku.

Zarząd BRE już na etapie tworzenia mBanku zakładał, że jeśli jego produkty będą się dobrze sprzedawały, to wyemituje akcje spółki na giełdzie.

InternetumBank jest spółką detaliczną BRE, która prowadzi bezoddziałową obsługę klientów indywidualnych. Operacji w rachunku można tu dokonywać tylko przez Internet lub telefon.

Szansa Internetu

W planach zakładano, że do emisji akcji mBanku może dojść mniej więcej w trzy lata od jego powstania — czyli na przełomie 2003/2004 roku. Tymczasem zamiar przejęcia przez BRE większościowego pakietu akcji notowanego na parkiecie Banku Częstochowa może znacznie przyspieszyć te plany — wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Wszystko będzie zależało od tego, ilu klientów uda się pozyskać mBankowi. Zgodnie z planem, do końca tego roku ma być w nim otwartych 100 tys. kont. Do wtorku do mBanku wpłynęło 15,8 tys. wniosków o otwarcie rachunku eMax lub eKonto.

— Prawie 9 tys. wniosków przyszło przez Internet. Potwierdza to nasze nadzieje, że nadszedł czas nowej ekonomii i że rynek obsługi bezoddziałowej będzie rozwijał się rewolucyjnie — mówi Sławomir Lachowski, dyrektor mBanku.

Dodaje, że do tej pory spółka wydała klientom 5,5 mln kart płatniczych, co tak naprawdę oznacza, że niezależnie od liczby przesłanych wniosków, tyle osób podpisało już umowy o prowadzenie rachunku.

Niebawem detal dwa

Jeśli produkty mBanku nie zyskają takiej popularności jak założono, to za rok licencję BCz i szansę zaistnienia na giełdzie dostanie Multibank, najmłodsze dziecko w rodzinie BRE. Spółka ta rozpocznie działalność na przełomie pierwszego i drugiego kwartału i również zajmie się obsługą klientów indywidualnych. Tyle, że oprócz oferowania produktów przez telefon i Internet będzie je także proponowała przez sieć oddziałów.

— Jeszcze nie wiemy, ile ich otworzymy, ale na pewno nie więcej niż sto — mówi Sławomir Lachowski.

Dodaje, że Multibank zaoferuje nie tylko depozyty, ale i kredyty. Na rynku ma go wyróżniać szersza niż u konkurencji oferta — m.in. przez Internet, telefon i oddziały będą mogły być sprzedawane jednostki uczestnictwa w TFI Skarbiec, PTE Skarbiec-Emerytura, a także proponowane rachunki w Domu Inwestycyjnym i prowadzone usługi private-banking.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / mBank: GPW coraz bliżej