mBank podniesie opłaty i prowizje

opublikowano: 09-12-2020, 07:52

Obniżki stóp procentowych przez RPP spowodowały, że mBank szuka dodatkowych przychodów. Dlatego podniesie niektóre prowizje i opłaty.

Najważniejsza zmiana w cenniku to podniesienie do 10 zł opłaty za krtę do konta od 1 marca 2021 r.

Opłaty tej można uniknąć, jeśli w każdym miesiącu zapłacimy kartą łącznie 350 zł i choć raz zalogujemy się do aplikacji (bez spełnienia tego pierwszego warunku opłata to 3 zł).

Do 0,5 proc. (minimum 5 zł) podniesiono prowizję za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu. Aby jej uniknąć, należy korzystać z wpłatomatów mBanku, Planet Cashu lub Cashline’u.

Bank wprowadził ponadto 4 proc. prowizji za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.

mBank pobierze także 5 zł, za przygotowanie i wysyłkę pocztą dokumentów, które dotyczą umowy Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI).

Od 4 stycznia 2021 r. wyższa będzie prowizja za odnowienie kredytu odnawialnego na kolejny okres, od 1 marca 2021 r.- wyższe będą opłaty i prowizje dla karty do konta, karty kredytowej (większość podwyżek) oraz za wybrane transakcje na koncie, od 1 marca 2022 r. – wyższa opłata roczna za niektóre karty kredytowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane