McAfee aresztowany w Gwatemali (WIDEO)

opublikowano: 06-12-2012, 08:05

Pionier oprogramowania antywirusowego, ścigany przez Interpol, został aresztowany w Gwatemali pod zarzutem nielegalnego pobytu w tym kraju.

67-letni McAfee uciekł do Gwatemali z Belize, gdzie jest uwikłany w sprawę zabójstwa innego Amerykanina. Przez ostatnie trzy tygodnie informował w Internecie o swoich kolejnych wymyślnych przebraniach i kierunkach ucieczki. Udzielał także wywiadów, w których przekonywał o swojej niewinności i domniemanym spisku przeciwko jego osobie.

McAfee podróżował z 20-letnią przyjaciółką i kilkoma dziennikarzami piszącymi o nowych technologiach. Liczył na to, że władze Gwatemali, gdzie chciał uzyskać azyl polityczny, nie wydadzą go w związku ze sporem terytorialnym, który kraj ten ma z Belize. Przeliczył się, bo władze Gwatemali zapowiedziały, że zostanie tam wkrótce deportowany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, usatoday.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / McAfee aresztowany w Gwatemali (WIDEO)