MCI uruchomił internetowe centrum przedsiębiorczości

Wiktor Krzyżanowski
10-05-2001, 18:13

MCI Management uruchomił internetowe centrum przedsiębiorczości, przeznaczone dla osób chcących realizować nowe przedsięwzięcia biznesowe z branży IT lub starających się pozyskać kapitał na rozwój istniejących firm. Zgłaszane przez internet projekty są oceniane przez zespół analityków MCI i na tej podstawie kwalifikowane do realizacji. MCI planuje zainwestować w tym roku 20 mln złotych w najlepsze przedsięwzięcia.

Na stronie www.mci.pl znaleźć można gotowe wzory opisu przedsięwzięcia, modelu finansowego, a także szczegółowy schemat procesu inwestycyjnego oraz kryteria inwestycyjne MCI.

- Osoby, które zarejestrowały projekt mogą na bieżąco sprawdzać status jego analizy. Każdy zgłaszany projekt jest objęty klauzulą poufności, dzięki indywidualnie ustalonemu hasłu tylko osoba zgłaszająca projekt i zespół inwestycyjny MCI ma dostęp do informacji związanych z projektem – mówi Edyta Jaroszkiewicz, dyrektor marketingu w MCI.

W ramach klauzuli poufności MCI zobowiązuje się do nieujawniania informacji dotyczących zarejestrowanych projektów oraz do niewykorzystywania ich dla celów własnych.

- Chcemy inwestować w przedsięwzięcia nowatorskie i przyszłościowe. Wierzę, że dzięki centrum przedsiębiorczości uda nam się zrealizować kilka doskonałych inwestycji – dodaje Tomasz Czechowicz, prezes spółki.

MCI jest funduszem typu venture capital, wyspecjalizowanym w branży IT. W portfelu spółki znajdują się m.in. JTT Computer, CCS, Poland.com oraz Bankier.pl.

W 2000 r. MCI osiągnął zysk netto wysokości 806 tys. zł przy stracie operacyjnej sięgającej 2,9 ml zł. W czwartek na zamknięciu GPW za akcje spółki płacono 4,75 zł (+ 10,21 proc.).

WIK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI uruchomił internetowe centrum przedsiębiorczości