MCI zawiesza ofertę

AB
opublikowano: 12-03-2009, 21:50

Zarząd giełdowego funduszu nowych technologii zawiesił ofertę publiczną nieco ponad 6 mln akji serii I oraz N z zachowaniem prawa poboru.

Wniosek w tej sprawie MCI złożył w czwartek do KNF. Powodem decyzji spółki jest "znacząca negatywna zmiana sytuacji na rynkach finansowych, zarówno polskim jak i światowych".  Spółka uważa, że w chwili obecnej nie jest możliwe przeprowadzenie oferty publicznej akcji w sposób  zapewniający osiągnięcie zamierzonych celów emisji.

"Do czasu podjęcia decyzji o wznowieniu prac nad oferta publiczną, na rachunkach inwestorów pozostaną techniczne zapisy związane z przysługującym inwestorom prawom poboru. Nie będą one jednak przedmiotem obrotu na GPW do momentu wznowienia prac na ofertą publiczną oraz zatwierdzenia stosownego prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

Zarząd MCI uważa, że przeprowadzenie oferty publicznej powinno zostać zawieszone do czasu, kiedy realizacja celów oferty stanie się ekonomicznie możliwa, a przeprowadzenie oferty publicznej nastąpi w najlepszym interesie dotychczasowych akcjonariuszy i potencjalnych nowych inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI zawiesza ofertę