McKinsey szykuje 200 etatów

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 04-01-2011, 00:00

Poznań wygrał z Wrocławiem. Na pracę mogą liczyć asystenci, specjaliści ds. grafiki czy rekrutacji.

Potentat otwiera kolejne centrum usług

Poznań wygrał z Wrocławiem. Na pracę mogą liczyć asystenci, specjaliści ds. grafiki czy rekrutacji.

Znów znana marka inwestuje w Poznaniu. McKinsey, światowa firma doradztwa strategicznego, kolejny już raz stawia na Polskę. Po Wrocławiu, w którym rok temu McKinsey zdecydował się otworzyć centrum wiedzy, przyszedł czas na Poznań. Stolica Wielkopolski walczyła o ten projekt właśnie ze stolicą Dolnego Śląska.

— Potwierdzam, że zdecydowaliśmy się na otwarcie Centrum Usług Wsparcia w Poznaniu. Będzie jednym z kilku w ramach globalnej sieci usług wspólnych McKinseya, a jego działalność będzie wspierała biura i piony działające w Europie. To kolejna nasza inwestycja w Polsce. Mamy zespół konsultantów w Warszawie, centrum wiedzy we Wrocławiu, teraz powstanie centrum w Poznaniu — wylicza Jacek Poświata, dyrektor zarządzający McKinsey w Polsce.

Dobre miejsce

— To świetna informacja dla Poznania. McKinsey to prestiżowa firma, która tworzy dobre, dobrze płatne miejsca pracy, na których nam zależy — tak komentuje dla "PB" Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Z informacji "PB" wynika, że w centrum będzie pracować 200 osób. Będą one świadczyć usługi polegające na przygotowywaniu materiałów prezentacyjnych i graficznych, asystenckie i sekretarskie dla menedżerów oraz zespołów konsultantów, ale także regionalne usługi finansowe, księgowe oraz kadrowe. Już ruszyła rekrutacja.

— Nie wydaje mi się, żeby w Polsce istniał podobny ośrodek. Jego pracownicy na pewno będą blisko decyzji dotyczących poszczególnych krajów i będą też mieli dostęp do ważnych, ale też wrażliwych informacji, co tylko potwierdza wagę decyzji o ulokowaniu tego projektu w Polsce. Mamy tu do czynienia z efektem kuli śniegowej, bo to kolejny ośrodek McKinseya, który w Polsce umacnia pozycję — ocenia Paweł Tynel, dyrektor w Ernst Young.

Zdaniem Sebastiana Bedekiera, dyrektora poznańskiego biura promocji i inwestycji, inwestycja jest także potwierdzeniem dobrej współpracy Urzędu Miasta z poznańskimi uczelniami.

Plejada gwiazd

Rok temu McKinsey potwierdził informacje "PB" o otwarciu ośrodka badawczo-rozwojowego wiedzy, czwartego tego typu centrum firmy na świecie. We Wrocławiu powstanie w związku z tym projektem do 100 miejsc pracy dla analityków, którzy wspierają oddziały McKinseya na całym świecie.

W Poznaniu centra usług ulokowały już m.in. Carlsberg, MAN czy Franklin Templeton. Jesienią ubiegłego roku miasto wybrała IKEA, która utworzy tu centrum finansowo-księgowe. Ośrodek ruszy wiosną tego roku, najpierw ma działać na mniejszą skalę, zatrudniać 30 osób i obsługiwać wyłącznie polskie spółki grupy. Jednak IKEA wynajęła 3 tys. mkw., co oznacza, że może tu pracować do 300 osób. Z informacji "PB" wynika, że na początku negocjacji mówiła, że docelowo utworzy nawet 500-700 etatów.

Małgorzata Grzegorczyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane