Meble do biura w leasingu

opublikowano: 29-07-2018, 22:00

Mali przedsiębiorcy mogą za pośrednictwem LeaseLinku finansować elementy wyposażenia siedziby lub mieszkania.

LeaseLink, podmiot oferujący leasing online jako jedną z form rozliczania płatności za zakupy dokonane w sieci, nawiązał współpracę z Centrum Ikea dla Firm. To warszawski show room Ikea, skierowany do przedsiębiorców, w którym mogą kupić elementy wyposażenia i umeblowania biura czy lokalu usługowego. Do ich dyspozycji są także projektanci, którzy pomogą urządzić i zagospodarować przestrzeń firmy.

Dzięki takiej ofercie Ikea liczy na zainteresowanie swoimi usługami również przedsiębiorców, a nie tylko konsumentów, bo sieć kojarzy się głównie z produktami dla nich. Na tym pomyśle skorzysta także fintech LeaseLink.

— Dzięki współpracy z firmą Ikea udaje nam się dotrzeć do nowej kategorii klientów — przedsiębiorców, którzy kupują mieszkania na wynajem, prywatnych placówek edukacyjnych i firm informatycznych — mówi Wojciech Kazimierski, współwłaściciel LeaseLinku.

Współpraca ruszyła na początku lipca. Właściciele LeaseLinku już widzą, że to był dobry krok.

— Wcześniej testowaliśmy nasze rozwiązanie przez trzy miesiące. Zainteresowanie przedsiębiorców okazało się większe, niż przewidywaliśmy. Z naszej współpracy skorzystali już klienci, którzy m.in. kompleksowo wyposażyli swoje biura projektowe, mieszkania na wynajem, kawiarnie czy szkołę programowania — mówi Wojciech Kazimierski. Na razie usługa jest dostępna wyłącznie w Centrum Ikea dla Firm, ale może zostać rozszerzona na wszystkie salony Ikea w Polsce oraz sklep internetowy. Jednocześnie LeaseLink finalizuje integrację z systemem Przelewy24.

— Po jej ukończeniu nasze usługi będą dostępne nie w e-sklepach, a w bramce płatności,co pozwoli wykorzystywać je handlowcom bez konieczności bezpośredniej integracji z ich sklepem internetowym — mówi Wojciech Kazimierski.

Firma liczy, że dzięki nowym rozwiązaniom w ciągu roku uda jej się podwoić liczbę obsługiwanych transakcji. Dzisiaj LeaseLink miesięcznie obsługuje ich 2,5 tys. Niedawno LeaseLink uzupełnił ofertę o pożyczkę do 15 tys. zł.

— Dzięki temu możemy integrować się ze sklepami oferującymi sprzęt, który pod kątem finansowania leasingiem jest mało atrakcyjny. Pożyczka stanowi już 30 proc. całości naszego biznesu — mówi Wojciech Kazimierski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy