Meble.pl chce wejść z ofertą do Niemiec

Sebastian Gawłowski, Lesław Kretowicz, ISBnews
opublikowano: 15-01-2014, 15:07

Meble.pl chce wejść ze sprzedażą mebli na wymiar na rynek niemiecki, a następnie zadebiutować na giełdzie warszawskiej lub zagranicznej, poinformował agencję ISBnews prezes zarządu Internet Investment Fund (IIF), akcjonariusza spółki, Rafał Styczeń.

„Meble.pl to nie tylko portal sprzedaży mebli przez internet, ale spółka posiadająca własne linie do produkcji mebli na wymiar. Sięgneliśmy 30 mln zł obrotu. W tym roku wydamy 10 mln zł na nową linię produkcyjną. Chcemy wejść na rynek niemiecki z naszą ofertą. Stalibyśmy się wtedy spółką paneuropejską i wtedy byśmy się upublicznili czy to na GPW, czy na giełdzie zagranicznej" – poinformował ISBnews Styczeń.

Wskazał, że środki na tegoroczne inwestycje mogą pochodzić z emisji obligacji i dofinansowania unijnego.

„Rozesłaliśmy teasery do instytucji w tej sprawie. Jeśli zdecydujemy się na obligacje, zakładam że zostaną wprowadzone na Catalyst" – dodał prezes IIF.

IIF podaje, że meble.pl to czołowy portal wyposażenia wnętrz w Polsce odwiedzany przez milion użytkowników miesięcznie. Fundusz zainwestował w nią w październiku 2008 r. Strategia rozwoju zakłada, że meble.pl staną się miejscem, w którym szybko i wygodnie będzie można urządzić i zaprojektować dom czy mieszkanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski, Lesław Kretowicz, ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Meble.pl chce wejść z ofertą do Niemiec