Media: Malezyjczycy chcą kupić Galerię Katowicką

opublikowano: 01-09-2017, 14:02
aktualizacja: 01-09-2017, 14:04

Malezyjski Employees’ Provident Fund (EPF) planuje przejęcie Galerii Katowickiej, donosi dziennik Berita Harian powołując się na anonimowe źródła. Nieruchomość wyceniana jest na ok. 300 mln EUR.

EPF, za pośrednictwem swojego europejskiego ramienia inwestycyjnego, spółki Kwasa, miał wystąpić już z wnioskiem do polskich instytucji o zgodę na odkupienie Galerii Katowickiej od firmy Meyer Bergman.

Google Street View

- Nie ujawniono dotychczas wartości transakcji, choć bazując na obecnej wycenie rynkowej, cena za centrum handlowe to około 300 mln EUR – twierdzi informator malezyjskiego dziennika.

Otwarta w 2013 roku Galeria Katowicka ma powierzchnię handlową 53 tys. metrów kwadratowych i 250 wynajmujących. Została wybudowana kosztem 240  mln EUR przez konsorcjum czterech spółek, w tym Meyer Bergman, który potem odkupił udziały od partnerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, themalaysianinsight.com

Polecane