Media: Renault chce zaproponować fuzję Nissanowi

opublikowano: 26-04-2019, 14:14

Sprawa byłego szefa Renault, Carlosa Ghosna, rzutuje na relacje producenta samochodów z jego partnerem, Nissanem. Według doniesień medialnych, Renault jest bliskie zaproponowania japońskiemu partnerowi fuzji w ramach nowego holdingu.

Według doniesień „Wall Street Journal”, akcjonariusze Nissana i Renault mieliby otrzymać po około 50 proc. akcji nowej spółki. Ale jest to jedna z kilku możliwości do omówienia.

Agencja informacyjna Bloomberg informuje również, że Jean-Dominique Senard, który od kilku miesięcy pełni funkcję prezesa zarządu, dąży do stworzenia spółki holdingowej z równymi udziałami.

Bloomberg stwierdził, że celem struktury byłoby wzmocnienie sojuszu i zmniejszenie kosztów. Propozycja spółki holdingowej z równymi prawami jest tylko jedną z kilku. Ani przedstawiciele Renault, ani Nissana nie chcieli komentować informacji agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy