Mercor miał superzysk

JKW
opublikowano: 13-08-2008, 00:00

GieŁda Gdańska firma ma się czym pochwalić. Jej wyniki rosną w rekordowym tempie.

GieŁda Gdańska firma ma się czym pochwalić. Jej wyniki rosną w rekordowym tempie.

Mercor, działający w branży systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych, zanotował w II kwartale tego roku 97,7 mln zł skonsolidowanych przychodów (+62 proc.) i 8,24 mln zł zysku netto (+243 proc.). Po półroczu grupa miała 184,35 mln zł przychodów (+57,7 proc.). Zysk netto zwiększył się o 259,5 proc. — do 15,5 mln zł, a wynik operacyjny wzrósł o 228 proc. i sięgnął 23,37 mln zł.

— Pierwsze półrocze dla grupy było rekordowe i imponujące pod względem rozmachu naszych inwestycji. Liczę na to, że inwestorzy giełdowi docenią możliwości spółki i dostrzegą niedowartościowanie naszych akcji — mówi Grzegorz Lisewski, wiceprezes Mercoru.

Zwiększenie zysku netto grupa tłumaczy dynamicznym rozwojem dzięki utrzymującemu się silnemu popytowi na jej produkty oraz przejęciom. W II kwartale Mercor sfinalizował zakup 100 proc. udziałów spółki BEM Brudniccy, producenta drzwi stalowych, drewnianych i ścianek przeciwpożarowych.

— Akwizycje hiszpańskiej Tecresy i płockiego BEM Brudniccy umacniają pozycję grupy w skali europejskiej. Dalsza konsolidacja branży w Europie jest nieunikniona, więc nie wykluczamy w przyszłości kolejnych zakupów — mówi Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

W I półroczu Mercor odnotował też wzrost sprzedaży na wszystkich rynkach eksportowych. Na rodzimych w Polsce, Czechach i na Słowacji przychody wzrosły o 24 proc.

8

proc. Tyle wyniosła marża netto grupy Mercor w pierwszym półroczu 2008 r., wobec 2 proc. w tym samym czasie rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy