Mercor walczy o wyniki

ANP
opublikowano: 27-05-2010, 00:00

Producent zabezpieczeń przeciwpożarowych wie, gdzie mogą posypać się zlecenia.

Producent zabezpieczeń przeciwpożarowych wie, gdzie mogą posypać się zlecenia.

Mercor ma za sobą trudny czas, ale w przyszłość patrzy optymistycznie.

— Pierwszy kwartał był wyjątkowy. Strata netto bez zdarzeń jednorazowych w wysokości 3,1 mln zł pojawiła się po raz pierwszy w naszej historii i była efektem zimy [zahamowanie prac w budowlance — przyp. red.] oraz słabej koniunktury na rynku. W drugim kwartale nie powinno być straty, a żniwa będziemy zbierać w trzecim i ostatnim kwartale roku, kiedy wykańczane są budynki — mówi Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

Podtrzymał zapowiedzi utrzymania tegorocznych przychodów i zysku netto na poziomie z 2009 r., choć zaznaczył, że będzie to trudniejsze zadanie niż poprzednio. Wówczas grupa miała 440,05 mln zł przychodów i 26,9 mln zł zysku netto.

Obecnie backlog Mercora na koniec marca opiewa na 104,9 mln zł. W kwietniu spółka podpisała umowy na 32 mln zł, podobnie jak w marcu i o 11 mln zł więcej niż w lutym.

— Z nowych zamówień w maju powinno być około 40 mln zł. Liczymy na 40-45 mln zł w kolejnych miesiącach. Baza ofert Mercoru to kilkaset milionów złotych. Planujemy dynamiczne zwiększanie sprzedaży na rynki eksportowe, zwłaszcza do Francji, Niemiec i krajów Beneluksu. Zamierzamy rozwijać usługi serwisowe i skupić się na rynku remontów oraz modernizacji — dodaje Robert Jabłoński, członek zarządu spółki.

Wkrótce Mercor ma pochwalić się m.in. zleceniem na dostawy do oczyszczalni ścieków w Sztokholmie na 850 tys. EUR. Liczy na kontrakt przy budowie dubajskiego tunelu, gdzie jest jednym z dwóch preferowanych dostawców (decyzje mają zapaść w najbliższych miesiącach). Ruszają też dostawy oddzieleń stalowych dla elektrowni w Holandii. Tegoroczne przychody eksportowe z produktów podstawowych mają wynieść 25 mln zł.

Władze spółki zamierzają ukierunkować rozwój na takie segmenty, jak m.in. inwestycje samorządowe, biurowce, hotele, obiekty sportowe, galerie i sieci handlowe. Nadzieje wiążą też z planowanymi inwestycjami w sektorach chemicznym i petrochemicznym.

40

mln zł Na taką kwotę zarząd spółki szacuje wartość nowych zamówień pozyskanych w maju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy