Merkel: są mocne dowody, że Iran stał za atakami na tankowce

opublikowano: 19-06-2019, 10:47

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że są mocne dowody wspierające oskarżenia USA iż to Iran stał za atakami na tankowce w ubiegłym tygodniu.

- Oczywiście traktujemy te wyjaśnienia bardzo poważnie i są mocne dowody – powiedziała Merkel. – Ale to nie powstrzymuje mnie od powiedzenia, że musimy zrobić wszystko aby rozwiązać konflikt z Iranem w sposób pokojowy – dodała.

Angela Merkel
Bloomberg

Kanclerz Niemiec podkreśliła, że jeśli Iran nie będzie trzymał się swoich zobowiązań wynikających z porozumienia atomowego będzie to miało swoje konsekwencje. Powiedziała, że Niemcy utrzymują bliski kontakt z USA w tej sprawie.

Na początku tygodnia Pentagon przedstawił nowe dowody potwierdzające udział Iranu w ataku na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej w ubiegłym tygodniu. Władze Wielkiej Brytanii także poinformowały, że są „niemal pewne” odpowiedzialności tego kraju za ataki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane