Metale szlachetne mogą wciąż tanieć

Piotr Kochanek
opublikowano: 21-03-2003, 00:00

Po wybuchu wojny na Bliskim Wschodzie inwestorzy powinni być przygotowani na spadki cen metali szlachetnych. Szczególnie podatne na przecenę może okazać się złoto. Przed wybuchem wojny notowania tego kruszcu zostały mocno wywindowane. Duży udział w tym miały Japonia oraz Indie, które w niepewnych momentach chętnie kupują złoto.

Sytuacja na rynku powinna się zmienić w momencie wybuchu konfliktu w Iraku. Złoto może zacząć tracić na wartości. W pierwszych dniach konfliktu prawdopodobny jest spadek do poziomu 325 dolarów za uncję. Przecena do poziomu 315 dolarów za uncję będzie zależała od dalszego rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie. Sprawne przeprowadzenie operacji w Iraku powinno gwarantować dalszą korektę. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w podobnym kierunku mogą podążać notowania srebra. Ceny tego kruszcu podatne są na spore wahania w momentach dużej niepewności i w chwili ich rozstrzygnięcia.

Autor jest maklerem DMK przy Warszawskiej Giełdzie Towarowej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Kochanek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Metale szlachetne mogą wciąż tanieć