Metro bada opcje odnośnie Media-Saturn

Tadeusz StasiukTadeusz Stasiuk
opublikowano: 2014-07-18 17:02

Koncern Metro, największy detalista w Niemczech, zatrudnił Deutsche Bank w celu przeanalizowania opcji związanych z działem elektroniki konsumenckiej, informuje Bloomberg powołując się na osoby związane ze sprawą

Badane są scenariusze obejmujące albo sprzedaż, albo podział, ewentualnie ofertę publiczną działu Media–Saturn.

Olaf Koch, prezes Metro Group AG (fot. Bloomberg)
Olaf Koch, prezes Metro Group AG (fot. Bloomberg)
None
None

Wartość podmiotu, w skład wchodzą sieci handlowe Media Markt i Saturn szacowana jest na około 5 mld EUR.

Działania Metro podyktowane są chęcią zakończenia impasu w jaki popadło ze współzałożycielem Media-Saturn, Erichem Kellerhalsem, który wciąż dysponuje znaczącymi wpływami. Jego udział sięga 22 proc. W przeciwieństwie do Metro, Kellerhalsen współpracuje z bankierami z Morgan Stanley nad rozwiązaniem sprawy.

To pierwsze takie działanie obu stron zmierzające do uzgodnienia dalszych działań.

Sprzedaż w sklepach Media-Saturn otwartych działających na rynku do co najmniej roku spadła o 3,7 procent pierwszych trzech miesiącach 2014 r.  Analitycy ankietowani przez Bloomberga oczekują że zysk operacyjny Metra w tym roku spadnie o 15 proc. do 1,7 mld EUR.